TWITTER

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kendinize yapılmış hakaretten rahatsız olduğunuz kadar size yapılmış abartılı övgülerden de rahatsız oluyorsanız, karakteriniz oturmuş demektir. Zira karakter dediğimiz fenomen, ego ile ilgilidir.

++ Ya ürün satacak reklam yapıyor, ya partisini savunacak propaganda yapıyor, ya da egosunu şişirecek, kendi reklamını yapıyor... Zor günleri tanımlayarak cümleye başlayan hemen herkes, alenen ticarer yapıyor...

"Ülkece zor günler geçirdiğimiz bu dönemde..." diye başlayan cümlelerden iyiden iyiye sıkıldım haaa... Bu cümleyi kuranlar abartısız fırsatçılık peşinde bence... ++

Abartısız söylüyorum: eğer bulunduğunuz ortamda dünyayı yöneten ailelerden bahsediliyorsa, hızla koçarak kaçın ordan... Mazallah, paranoya da bulaşıcı bir virüstür 😂

Bir de komplo teoricileri var. Koronayı da fırsat bildi bu uzaylı tipler. Senin benim bilmediğimiz ne kadar gizli kapaklı bilgi varsa bunlarda... 2020'den sonra yepyeni bir dünya düzeni oluşacakmış, bildiğimiz herşeyi unutmalıymışız bla bla bla...

Diyanet başkanının eşcinsellerle ilgili açıklamasını savunmanızı gayet haklı görmekle birlikte şunu ısrarla sormak da istiyorum: Aynı kişinin geçmişte Faiz konusundaki sapkın açıklamalarına neden sessiz kalmıştınız?

İşine geldiği gibi yaşayan din kardeşlerimizde bugün..

Dere geçerken at değiştirilmez deyip içişleri bakanına sahip çıkan yurdum insanından, vatandaşa yardım götürmek için çırpınan İmamoğlu ve Yavaş için de aynı hassasiyeti bekliyoruz.

Eyyy tuzu kuru müzisyenlere sponsor olup, kanallarından yaptıkları canlı yayınlarla hem takipçi artırıp, hem de müşterilerine hoş görünmeye çalışan markalar; bir ay önce birdenbire işsiz kalan yüzbinlerce sahne müzisyeni bu tercihinizi asla unutmayacak.

Desteklemesi gereken halktan bağış dilenen, yeterli önlem almadığı için herkesi hastalığa, ölüme mahkum eden şu çapsızları savunmak için yırtınan trollere her gün ağız dolusu küfrediyorum. İki elim yakanızda artık, insan muamelesi yaparsam namerdim.

Korku zalimlik doğuruyor, bu süreçte biraz da bunu anladık... Adam hem korkuyor, hem de içine attığı yönetme, talimat verme, dizayn etme, emretme kompleksini dışa vurup adeta kendi hegemonyasını kuruyor... Halk böyleyse, siyasetçi ne yapmaz?

Halkına sürekli şöyle seslenen siyasetçiler var; "Düşmanlarımızın topraklarımızda gözü var!"... Peki şöyle diyen siyasetçi gördünüz mü; "Düşmanlarımızın fabrikalarımızda gözü var!"... Göremezsiniz... İşlerine gelmez çünkü.

Şu güzellikte yürümeye çekinir insan, doğanın ihtişamına zarar gelmesin diye. İnşaat kamyonları yürek sızlatmıyor mu? Yalvarıyoruz size çekin o sarı kamyonları. Bırakın huzurla yaşasın Salda gölü. Binlerce yıldır en güzel yaptığı şeyi yapmaya devam etsin: Bakana huzur versin.

2

Çıkardıkları yasa için bir şey yazacak takatım yok.
Allah size o masumların anne-babaların yaşadığı cehennemin bin mislini yaşatmadan canınızı almasın. Evlatlarınız üzerinden değil tabii..

En vicdansız kararlara imza atan ruhu leş olmuş insanlar vardır. Bunlar kendilerini "O kararı ben hazırlamadım ki günahı hazırlayanın başına" diye alçakça savunurlar. Sonra da akşam eve gidip küçük çocuklarını sever ve rahatça uyurlar.AKP ve MHP milletvekilleri dün öyle yaptı.

İdari, coğrafi ve algısal hudutlarımız salgında da devrede... Bölünmek için bahane arayan bir ülkeyiz biz, teröre falan gerek yok. "Hattı müdafa yoktur. Sathı müdafa vardır, o satıh bütün vatandır" diyen ulu önderi saygı ve rahmetle anıyorum.

Yok yeni dünya düzeniymiş, yok dijital çağmış, yok ekonomi yeniden yazılıyormuş... Komplo teorisyenleri de bitmedi gitti arkadaş! Kolonyayı karaborsa yapan esnaf fırsatçı da, toplumun korkusundan nemalanan insan ahlaklı mı?

Yalıda oturanlar, yasağa iki saat kaldığı için bebek bezi almaya koşan dargelirli vatandaşı tuzu kurulukla, bankamatik kuyrukçuluğu ile suçluyor.Siyasal islam bir şeytan düzenidir; bütün kavramların içini boşaltıp,insanlığın bin yılda ürettiği bütün argümanların yerini değiştirir

Load More...

Yorumlar kapatıldı.